Mazatelnými tabule jsou užitečné pro psaní poznámek a plánování kázání a služby - dokud někdo vymaže všechnu práci vlevo na desce. Jediný způsob, jak uložit poznámky je jejich zkopírováním do jiného média nebo štěkat snímek s smartphone. Interaktivní tabule (IWB) nabízí jednodušší a pohodlnější řešení pro psaní poznámek a nahrávání je pro budoucí použití. Mohou být zaslány k obecenstvu později. IWB umožňuje tvůrčí spolupráci mezi uživateli a umožňuje lidem pracovat společně na stejném tabuli pro sdělování nápadů, kreslit diagramy a animovat obrázky. IWBs zapojit představivost uživatelů a povzbudit je ke spolupráci obrazových nebo zvukových způsoby.

Použití IWBs po celém světě roste, říká zpráva června 2011 Futuresource Consulting, výzkumné firmy, která se specializuje na vzdělávací technologie. Bylo zjištěno, že trh IWB vzrostl v roce 2010 o 15 procent, což se promítá do více než 3,6 milionu celosvětově instalovaných IWBs. V USA je trh IWB v roce 2010 vzrostl na více než 1 miliardu dělá pro interaktivní tabule hardware a příslušenství $, podle nedávného průzkumu provedeného vzdělávání Market Research.

"IWBs zvýšit celkovou vzdělávací zkušenost. Mohou být použity pro přidání multimédií, vytvářet dynamické lekce, nebo jednoduše přidat novou úroveň aktivní účast na seminářích, "vysvětluje Michael Crawford, projektový manažer Bluedrop Performance vzdělávání, školící společnosti a poskytovatele výukový software v Newfoundland, Kanada. "Jednoduché věci, jako dostat žák přijít použít drag-and-drop odpovědět na otázku, může zlepšit zážitek učení exponenciálně."

IWBs jsou široce používány ve třídách, od základních škol až po univerzitu posluchárnách, ale jsou podobně užitečné v podnikových radách, nemocniční školení laboratoří a jakékoliv jiné prostředí, v němž jsou lidé pracují společně a brainstorming nápadů. IWBs usnadnění spolupráce jak lokálně, tak v konferenční místnosti a v případě více systémů připojeny přes internet, mezi skupinami, které splňují na různých místech; zápisy provedené na tabuli ve Spojených státech, například, se také objeví na připojeném tabuli ve Velké Británii, a vice versa. Nějaké poznámky, které jsou brány na tabuli, problémy vyřešeny nebo obrázky nakreslené mohou být uloženy společně se zvukovými poznámkami.

"Většina uživatelů bude používat k ukládání a distribuci setkání poznámky a spustit interaktivních školení. Tyto průmysl pracující s diagramů, kreseb a plánů měli co největší prospěch z použití této technologie, protože mohou rychle vytvořit návrhu a výroby, změny na dálku zahrnuje kolegy a dodavateli po celém světě, "říká Kevin Donaghy, ředitel Virtual Channel Ltd, která poskytuje školení na čipové značky IWBs po celé Velké Británii.

IWB je velká interaktivní displej a digitální projekt, který připojit k počítači; V mnoha případech se na displeji vypadá přesně jako tradiční tabule, s výjimkou projektoru připojeného v horní části. Projektor nosníky obraz z počítače na displej, kde uživatelé stojan pro práci s obrazem.

Tabuli displej může být buď upevnit na stěnu, ne nepodobné tabule starý, nebo do specializovaného podlahový stojan. Některé desky jsou téměř nezničitelné a může být napsán na tabuli jako normální, a jiné jsou i magnetické. Velikost tabuli je důležité pro použitelnost, a liší se od šesti do osmi až i 12 stop v průměru.

interaktivní tabule

Několik prodejci nabízejí IWBs, ale trh je ovládán několika názvy: Inteligentní technologie Smart desky, Promethean ActiveBoards a PolyVision Eno IWBs. Emr Národní průzkum interaktivní tabule Využití: 2011 zjistila, že 70,5 procent z 1,5 milionu instalovaných IWBs ve třídě bylo z inteligentní technologie; asi 29 procent z nich bylo z Promethean. Mezi další oblíbené značky patří Sharp AQUOS radu a Hitachi pravobok.

Bez ohledu na to, jak dobře tabulí je specifikace shodovat s plánem kostela nebo se integruje s existujícími technologiemi, jestli je to obtížné používat non-technické osoby, se ukáže ke zmaření investic. Ve skutečnosti, IWBs může rychle stát obyčejné bílé tabule nebo jednoduché promítací plátna, pokud uživatelé nejsou řádně vyškoleni. V závislosti na jejich roli, někteří lidé budou muset naučit, jak vytvářet obsah pro systém interaktivní tabule jako učitel nebo trenér, zatímco jiní potřebují jen vědět, jak komunikovat s tabulí jako účastník studentské nebo schůzku.

Photo: Jay